Lukker 10/12-2024 20:37:00
Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967) “PH 4,5/4”. Pendel med fatningshus af forkromet metal. Skærme af flerlags opalglas. Udført hos Louis Poulsen. Diam. 45.
bor og rivaler
Royal. 2 flyttekasser med royale samlinger i album fra Nordfrim. inkl. mange møntbreve med pålydende over 2800 i mønter alene. [ ** ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
18 visninger
Rigtig fin multislit. Til luftning af græsplæner mm. Har 3-punktophæn Sisis Multislit MS/4
BUDT 8750,- DKK
Nordlux “Venø”. Sæt på fire udendørs væglamper af patineret kobber. Indvendig skærm af glas. Udført hos Nordlux. (4)
Transportbånd med motor ca 40x480cm, ikke afprøvet.
Skål af sølv, svungen fane med rocaille. Mester Hugo Grün, Københavns bymærke 1930. Vægt ca. 300 g. Diam. 24,5 cm. H. 5 cm.
1905. Chr. IX, 25 øre sepiabrun, pos. 56 “STREG I ØST MARGIN”. PRAGT-stemplet, eksemplar. [ 49 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
2 bts. Charmes Chambertin Grand Cru, Domaine Armand Rousseau 2018 A (hf/in).
Kinesisk skål af porcelæn med gul glasur. Guangxu 1875–1908 mærke, antagelig fra perioden. Diam. 14 cm.
Fabriksny 8 KW luft til vand varmepumpe Kaisai KHC-08RY3-B, med monoblock system hvor kølemidlet er fuldstændig integeret i udedelen og forbindelsen til indedelen er vandbåren. Kaisai er keymark certificeret der bekræfter produktets høje standarder. Betjening med WIFI trådløs netværk og app. Pakket i transportkasse. Nem montering og enkelt vedligeholdelse. Se vedhæftet pdf. Model KHC-08RY3.
BUDT 10500,- DKK
Frederik III, 4 mark / krone 1668, H 113A, Aagaard 117.2, monteringsspor
3 stk. figurer. Antik Peber ugle i sølvplet, mål H11xØ4,5 cm. Samt øldrikker figur og Münschner bryggeri løve på fod. Brugt. Fra dødsbo, salg for advokat. MOMSFRI