Lukker 10/12-2024 20:41:00
Ubekendt kunstner, 20. årh. Tre fade af klart glas, indlagt med grønlige toner. Største vase sign. SA. H. 10–20. (3)
Jade- og diamantring af 14 kt. hvidguld prydet med cabochonslebet jade og otte brillantslebne diamanter på i alt ca 0.40 ct. Farve: H. Klarhed: VS. Vægt ca. 10,5 g. B. 2,1 cm. Str. 57.5 Æske medfølger.
Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973) “Euclide Coincé”. Sign. Jorn 71, 31/100. Radering i farver. Lysmål 51×38. Litteratur: Van de Loo 392. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Manitou MYH 180L - Ny model med drejeled / New model with turning jo Manitou MYH 180L - Ny model med drejeled / New model with turning joint
BUDT 16500,- DKK
Gulvlampe, The Red Cartel Lampadiare XXL - RØD. Smart gulvlampe med 2 bevægelige dele til højden samt bevægelig skærm. Butikspris ca. 1.999kr (UBRUGT og USAMLET)
Lysskilt med logo ca 40x40 cm, replika.
Cartier La Dona af 18 kt. guld, ref. 2903. Quartz-værk, kaliber 059. Krans med talrige brillantslebne diamanter. Krone med brillantsleben diamant. Cartier alligatorrem med Cartier foldespænde af 18 kt. guld. Ø 22×22 mm. 2007. Manual, instruktions-DVD, samt certifikat fra autoriseret forhandler Hingelberg 2007 medfølger. Dette emne er omfattet af CITES eksport/import restriktioner og kan derfor kun sendes til adresse indenfor EU eller afhentet i en af vores afdelinger. Kontakt venligst afdelingen for yderligere information.
BUDT 38000,- DKK
TIM tipvogn. Type 639-831 Last 7.5 ton. 3-vejs tip. Boogie aksler. Dæk 12.5/80R15.3 Træk + kugletræk bag. 7 polet stik. 7 polet udtag bag. Stålbund. Lad indvendig: 3.90 x 2.15 meter.Sidehøjde 40 cm. Ingen bagsmæk.
6 stk kortærmet skjorter i str: L , ubrugt
Ca 35 metalbor, bla. 20 stk Hard metal Ø16, 170 mm + 12 stk Ø18 + 5 stk step bor Ø9 Ø18