Lukker 10/12-2024 20:44:00
Dansk møbeldesign To-personers sofa med ben af bejdset bøg, betrukket med rosa stribet uld. 1930–40'erne. L. 140.
1938. 5 øre, type I. Nedre marginalblok nr. 700 i postfrisk kvalitet. [ 2 ] [ ** ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
To par platter af porcelæn, dekoreret i underglasur blå lavet i anledningen af Industrial udstilling i Malmø, Sverige og Kvindernes udstilling i 1895, sidstnævnte tegnet af Arnold Krog. Royal Copenhagen og B&G. Diam. 18,5 og 21 cm. (4)
7 stk Køkkenbordplader, forskellige Farver og mål op til 325 x 120 cm, nogle med ridser og mangler samt transportskadet, Kom til Eftersyn
Pæn og velholdt Mercedes ML 350 Bluetec 4matic Brabus. Bilen er startet og kørt i forbindelse med registrering, og den kører fejlfrit. Bilen er udstyret med bla. : Navigation. Soft close dørluk. Panorama tag. Skærme i nakkestøtte. Luft undervogn. Anhænger træk 750/3500 kg ! Bilen er uden dansk registreringsafgift! Bilen er afmeldt og står uden nummerplader. Registreringsattest medfølger.
6 stk håndsyet læderfodbolde vejl. pris op til 299kr pr stk.( Modelfoto)
Ass. 15mm kobber pres
50m ubrugt gummikabel 5x2,5
Swan FF Kompressor med 2 cyl. motor, 10 hk, 12 bar, 500 l tank, El betjeningsboks, timetæller viser 4809.
Audemars Piguet Ottekantet æske til et Audemars Piguet Royal Oak. 12,5×8,5 cm. Æske medfølger.
PALLE med diverse spånskruer, forskellige størrelser.
Perle- og diamantvedhæng af 14 kt. guld prydet med barok Tahiti perle og to brillantslebne diamanter. Vægt ca. 11 g. Perlediam. ca. 17 mm. L. 3,1 cm.
Hele Verden. Meget usædvanlig og spændende gammel lagerbog med diverse lande [ ** * ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×