Lukker 10/12-2024 20:55:00
Andreas Mikkelsen (f. 1928, d. 2008) 21 lysholdere af forgyldt metal. I 19 originale æsker. Udført hos Georg Jensen. (19)
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk HTF Line SM 320 TC HTF Line SM 320 TC1.0
ubrugt gear 1:20
Ekstra lang forlængerarm. Standard er 13,5 meter - den her kan række 19 meter ud. Løftehøjde er standard 16 meter - den her kan løfte op til 21,5 meter. Løftekapacitet 7.000 kg. Pallegafler følger med. Original instruktionsbog og servicebog følger med. Sandblæst og malet i 2022. Startede og kørte, som den skal, under gennemgangen.
Jacob Hermann (f. 1910, d. Ulfborg 1995) Et par armstole med stel af palisander, betrukket i sæder med sort skind. Model 69. Udført hos Randers Møbelfabrik. 1960'erne. (2) Litteratur: Katalog fra Møbelfabrikantforeningens 16. Møbelmesse i Fredericia 1965, s. 112.
Martinus Rørbye (f. Drammen 1803, d. København 1848) Landskab med en mand, der tager et hvil ved en sø. Usigneret. Dateret den 31 maj 1833. Akvarel og blyant på papir. Bladstørrelse 20×25.
21 Kasser Galv. Bolte med 40 stk i hver, M 16 x 150
1915. 10 øre, 4.tryk. Klip med rødt ovalstempel UDSTEDET KAGSSIMUT. Attest Nielsen PRAGTEKSEMPLAR [ 7D ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Baderumsknage, Sæbedispenser, 600mm Hylde m. holder, 600mm Håndklædestang alle dele er Sorte (E, 6, 7, 11, 13)
Dansk snedkermester Cirkulært spisebord af cubamahogni. Sko med messing. Udført 1930érne. H. 76. Diam. 128.
God profilskovl med S-70 skifte. Måler 2,2 m på hver side og 40 cm i bunde ABC Profilskovl - S70 - Til 18-33 gravemaskine / For 18-33 ton excavator
BUDT 19250,- DKK
Samling danske mønter, bl.a. 2 skilling 1644, H 151A, erindringsmønter, (5 stk.), diverse Trankebar, inkl. Chr. IV, 4 kas u.år, UBJ 212, Sieg 58, samt diverse udland m.m., i alt 24 stk.
Ca. 134 stk Rødvinsglas - 42 cl. model Princesa + 5 stk vaskebakker rumdelte hver for 25 glas, af god kvalitet