Lukker 03/12-2024 08:15:00
God profilskovl med S-70 skifte. Måler 2,2 m på hver side og 40 cm i bunde ABC Profilskovl - S70 - Til 18-33 gravemaskine / For 18-33 ton excavator
BUDT 19250,- DKK
Afhentes: Zone 4 Fyn (via Google Maps)
Anton Thorenfeld (f. Svendborg 1839, d. København 1907) En grusvej omkranset af buske. Sign. monogram. Olie på lærred. 22×30.
Christian Lemmerz (f. Karlsruhe 1959) “Der arm des Violinist” “Dann eben ohne Kopf”, 2002. Sign. Christian Lemmerz 180802. Kul og mixed media på lærred. 185×162. Uindrammet. Proveniens: Galleri Faurschou, København. Proveniens: Privatsamling, Danmark. Erhvervet fra ovenstående. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Christian Benjamin Olsen (f. Odense 1873, d. Frederiksberg 1935) Marine med sejlskibe på havet. Sign. Chr. Benjamin Olsen. Olie på lærred. 60×91. Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 1204, 2012 nr. 1098.
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk ABC Container - Ladcontai ABC Container - Ladcontainer
Hele Verden. Diverse i 4 kasser med bl.a. lidt basis samlinger, frimærker i kartotek fra diverse lande osv. [ ** * ? ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
6 stk. håndklædestænger, Geesa længde 30 cm MESSING
28 dunke håndrens m. pumpe á 3,8 liter (ubrugt)
Tiffany & Co. “Atlas” ring af 18 kt. guld. Vægt ca. 8,5 g. B. 7 mm. Str. ca. 50. Original smykkepose medfølger.
MATRIALESKAB/VÆRKSTEDSSKAB med nøgle. 133. MÅL H192xB1000xD420 cm
2 stk. Solarlampe med indbygget batteri og solceller. Bevægelsessensor. Ubrugte