Lukker 04/12-2024 07:17:00
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Husqvarna LG 504 - 500 Husqvarna LG 504 - 500 kg
BUDT 34000,- DKK
Div. afløb i støbejern - se billede
Gucci Taske af brunt monogram kanvas med gyldent print i form af bier, gyldne beslag, dobbelt kædehank, en udvendig lomme, et rum med en indvendig lomme og lyserødt ruskindsfor. To nøgler medfølger. H. 13 x B. 20 x D. 8 cm. Original æske og dustbag medfølger.
Et par aquamarin- og diamantørestikker af platin og 14 kt. guld hver prydet med fire dråbeformede aquamariner, talrige old-cut, baguette-, square- og brillantslebne diamanter. Samlet vægt ca. 14,5 g. L. 7 cm. (2)
Erró (Gudmundur Gudmundsson) (f. Olafsvick 1932) “Part of the cace”, 2014. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 120×77. Proveniens: Privatsamling, Island. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Ubekendt maler, 19. årh. Portræt af en ung mand. Usigneret. Olie på lærred. 32×27. Proveniens: ABR auktion 336, 1975 nr. 187.
Armenien, Hetoum I og Zabel, 1226–1270, Tram, 3,04 g, cf. AC 341
Louis Vuitton “President” mappe af brunt monogram kanvas med brune læderbesætninger, gyldne beslag, kort hank, et rum med to indvendige lommer og brunt læderfor. To nøgler medfølger. H. 12 x B. 45 x D. 35 cm.
Senneh kelim, Persien. Gentagelsesmønster med heratidesign. 20. årh.s midte. 199×134.
Fejemaskine arbejdsbredde 70 cm, Stand ukendt
Træningsmaskine, Technogym, stand ukendt
Baderumsknage m. 3 knager, Sæbedispenser, 600mm Hylde m. holder, 600mm Håndklædestang alle dele er Sorte (A, 6, 7, 11, 13)