Lukker 02/12-2024 11:15:00
Div. afløb i støbejern - se billede
Afhentes: Rorupvej 19 4320 Lejre >>KÆLDEREN (via Google Maps)
Diamantvedhæng af 18 kt. guld i form af kors prydet med talrige diamanter på i alt ca. 1.02 ct. Farve: H. Klarhed: VVS. Vægt ca. 1,5 g. B. 15 mm. L. 21 mm.
Lars Dan (f. Hørsholm 1960) Uden titel, 97–99. Sign. og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 77×56. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Arje Griegst (f. København 1938, d. 2016) “Hvid Konkylie”. Fem små middagstallerkner af porcelæn dekoreret med transparent glasur. Tryksign. monogram, 14172. Kgl. P. Diam. maks. ca. 25. (5)
Kædesliber, 850 watt. Ubrugt
Större parti med div rör Dimensioner 200mm, 100mm, 60mm, 30mm, 22mm Alla rör säljes tillsammans Fyrkants järn ingår ej Längd 6m
Et par diamantørestikker af 18 kt. guld og hvidguld i form af blomst hver prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 5.53 ct. farve: G-H. Klarhed: VS-P. Samlet vægt ca. 18 g. B. ca. 20–26 mm. L. 5,5 cm. (2)
Grønland. 39 forsendelser inkl. Adressekort, Polarpost osv. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Bagemaskine Esay Bread med timer, 220V. Ubrugt i emballage.
Kina tæppe, design med blomsterrosetter på blå bund omgivet af hovedbort med blomsterranker, vaser og sommerfugle. 20. årh.s midte. 252×348