Lukker 04/12-2024 07:35:00
Vakuumløfter med fjernbetjening. - Til montering på pallegafler. - Maskinen er som ny, kun brugt 2 gang AL-Vac AL-Glass 400 6F 400kg - Vakuumløfter
BUDT 46000,- DKK
Afhentes: Zone 1 Nordjylland (via Google Maps)
Vilhelm Lauritzen (f. Slagelse 1894, d. Gentofte 1984) Sjælden lysekrone af patineret messing. Fem blus med skærme af opalglas. Udført 1940'erne hos Louis Poulsen. H. 70. Diam. 55. Litteratur: Model afbildet “LP-Nyt” 1946 s. 492.
3 stk Knivsliber , ubrugt i kasse
MESA 21-Spindel boremaskine. Fuldfunktionel ved sidste anvendelse medfølger 39 stk. borer/spindler, se billeder. Velholdt maskine, med tilbehør.
Jan Christensen (f. Aalborg 1956) “Landskab”. 2024. Sign. monogram; sign. med datering på bagsiden. Olie på lærred. 80×100. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
576 pakker engangssugerør
Bælter og ruller blev skiftet 2023. Komatsu PC55 MR-3 - Minigravemaskine / mini excavator 5,3 ton - Video!
BUDT 117000,- DKK
Fire lommelærker af grønt, klart og blåt glas, én optisk øjet, tre fastblæste med hhv. jæger og gående løve på forside. 19.-20. årh. H. 13–18. (4)
Danmark. Lille rest-udstillingssamling tidlige stålstiksudgaver incl. breve og varianter m.v. [ ? ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Axel P. Jensen (f. Kerteminde 1885, d. Virum 1972) Arbejde i tørvemosen. Sign. Axel P. J. 1911. Olie på lærred. 80×115. Udstillet: Axel P. Jensens retrospektive udstilling, 1948. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
6 stk Betonklodser à ca. 500 kg, alle med løfteøje
Emil Nolde (f. Nolde 1867, d. Seebüll 1956) 'Hamburg, Schiff im Dock'. 1910. Sign. Emil Nolde.Trykt hos: Genthe, Sabo. Radering. Lysmål 44,5×55. Litteratur: Schiefler 138 II. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.