Lukker 04/12-2024 07:46:00
Passer på Q-Fit hurtigskif JCB 2,35 m - Q-Fit skifte
Afhentes: Zone 7 Lolland Falster (via Google Maps)
Jens Sørensen (f. Kolding 1887, d. Roskilde 1953) Parti fra Bakken. Sign. Jens Sørensen. Olie på lærred. 45×65.
Electrolux ovn, Miele kaffemaskine og Gaggenau varmeplade, Ikke afprøvet.
Ca. 32 Sække Salt à 20 kg
Stor fjernstyret bil. Æsken måler ca. 41cm, bilen er i størrelsesforhold 1:12
Chippendales oval fad 57x43 cm 8 stk.
Perle- og diamanthalskæde af 18 kt. hvidguld prydet med Tahti perle og talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.40 ct. Perlediam. ca. 14 mm. L. 39,5 cm.
1 bt. Château La Fleur-Petrus, Pomerol 1942 C (ms). We are proud to present this lot as part of a collection sourced from a natural Scandinavian cellar with high humidity. Gathered over several decades and vintages going all the way back to the memorable harvest of 1947 in Bordeaux.
Koral- og diamantring af 14 kt. guld prydet med cabochonslebet koral omkranset af talrige brillantslebne diamanter. Farve: F-G. Klarhed: VVS2. Vægt ca. 7,5 g. Front 14×18 mm. Str. 55,5.
SVEJSER, Migatronic FLEX4000 CO2 svejser med puls.
Står i 6740 Bramming. Ældre måleapparater. Brugt. Oprydning fra virksomhed. +MOMS
Anders Brinch (f. 1971) “Stranded”, 2006. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 112×166. Uindrammet. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.