Lukker 04/12-2024 07:53:00
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk ABC Vecoplan VAZ 100/80 - Neddeler til træ / wood shre ABC Vecoplan VAZ 100/80 - Neddeler til træ / wood shreder
BUDT 20250,- DKK
Afhentes: Zone 3 Sønderjylland (via Google Maps)
Parti div. sanitet (noget har været monteret)(Nye toiletsæder)
Med wire-hej Stena Wire Stena
BUDT 12250,- DKK
BUDT 290,- DKK
MOLTRUP (HADERSLEV). Posthornstempel i violet farve på fint brugsbrev via Haderslev 11.1.29 til Tyskland. DAKA +2.000. Attest Nielsen [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
lukket boogie-cargotrailer, HUMBAUR model 354221 m. står låge i højre side (aflåst - minus nøgle) - reg. første gang 20-05-2022 - tidligere reg.nr. EY 5129 - T: 3500 kg. L: 2420 kg. - stelnr. WHDE2541BM1089093 - indvendig ladmål: 202x416 cm. - indvendig højde: 208 cm.
BUDT 36000,- DKK
Danmark. 6 plancher med diverse stemplede mærker samt adressebrev frankeret med Chr. X 2 kr, grå, 15 øre og 50 øre. Desuden 3 plancher Island med bl.a. Zeppelin komplet i postfrisk kvalitet. [ ** ? ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
BUDT 310,- DKK
Christian VI, krone 1731, H 4, Sieg 5.2, monteringsspor
Modelskib af delvist bemalet træ i form af linjeskib. På stand af mahogni. Ca. 1900. H. 90. L. 116.
Trådkurve B20 x L30 x H13, 30 stk.
1875. 4 øre, 11a.tryk. Pladning med i alt 107 forskellige positioner fra A- og B-arket repræsenteret. Incl. pos. A31 med ISOLERET OMVENDT RAMME. Også incl. 2 seks-blokke og én 8-blok. Variabel kvalitet. Der medfølger ca. 300 dubletter. Ex. Lasse Nielsen [ 23,23y ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Anton Melbye (f. København 1818, d. Paris 1875) Marine med et sejlskib i høj sø. Usigneret. Olie på træ. 23×43.