Lukker 04/12-2024 08:10:00
- Slambasin i syrefrit / rustfrit stål til at tømme slam i fra slamsugere - og det skiller så vand og slam for sig. - Ny pris + 1.000.000,- DK ABC Syrefrit stål - Slambasin
BUDT 75000,- DKK
Moud tæppe, Persien. Gentagelsesmønster med heratidesign på lys bund. 21. årh. 244×203.
2 bts. Château Pontet Canet, Pauillac. 5. Cru Classé 2005 A (hf/in). 4 bts. Château Pontet Canet, Pauillac. 5. Cru Classé 2004 A (hf/in). Total 6 bts. Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
1 bt. Bourgogne Grande Ordinaire Blanc “Les Echalas”, Bernard Van Berg 2009 A (hf/in).
Rusland, Røde Kors-tegn fra den russisk-tyrkiske krig, 1877–1878, sølv og emalje, 45×26 mm, 8,71 g.
Ældre kroghejsecontainer med presenning. ABC Container Kroghejs
Pierre Wemaëre (f. Comines 1913, d. Versailles 2010) Uden titel. Sign. P. W. Olie på lærred. 46×38. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Poul Kjærholm (f. Østervrå 1929, d. Hillerød 1980) “PK 9”. Sæt på otte stole med stel af matforkromet stål. Skalformet sæde og ryg betrukket med sort skind. Formgivet 1960. Udført 1970–1980'erne hos E. Kold Christensen, stemplet. (8)
3 bts. Corton “Clos des Corton”, Faiveley 2019 A (hf/in). Monopole. Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
Står i 6261 Bredebro. Ægte tæppe med frynser - i flotte røde & bordeaux nuancer. Det måler 210 x 133 cm. Brugt, men ok stand. MOMSFRI
Samling på syv punchebægre af glas. Diverse danske glasværker. 19. årh. H. 8,6–9,5 cm. (7)
Parti kryssfiner plader, ca 80x120 cm, de fleste er 5-8 mm tykke, stakken er 70 cm høj
Hele Verden. Flyttekasse med diverse album og løst inkl. lidt mønter mv. [ * ? ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×