Lukker 04/12-2024 08:15:00
. Chicago Pneumatic Prof 3 AVR + ELR - 2,7 kVA, 2,2 kW, 230V - 2 x Schuko stik - Benzin/Petrol
4 stk. 5,0 Amp DeWalt batterier og oplader
1 ubrugt servomotor
Plov med hydraulisk vendbare funktion, til 3 punkt ophæng. ABC SHL 2704 Schilcher
Knud Kristensen (f. 1915, d. 1991) “Vinter-Februar ved havet”. 1958. Sign. Knud Kristensen, 58. Olie på lærred. 74×94. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Armring af jadeit. Vægt ca. 40 g. B. 12 mm. Indvendig diam. 5,9 cm.
2 stk. LED gadelamper - kun selve lampen - ingen stolpe. 100W. Måler 74,5 x 29,5 x 11,5. Ubrugt, +MOMS
Kähler (d. 1900, Keramikværksted, Næstved) To store vaser af lertøj dekoreret med blomstermotiver i brune, blå og grønne nuancer. Sign. HAK. Udført hos Kähler. H. 30. (2)
Johannes Larsen (f. Kerteminde 1867, d. sst. 1961) “Svaner der letter i Fiil Sø”. 1927. Sign. Johannes Larsen. Træsnit på japanpapir. Lysmål 40,5×54. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
PALLE med elmotor og el ting.