Lukker 04/12-2024 08:21:00
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Mercedes GLK 220 CDI 4m Mercedes GLK 220 CDI 4m Be
BUDT 86500,- DKK
Afhentes: Zone 3 Sønderjylland (via Google Maps)
Græs såmaskine med 62 cm tromle, Proseeder Mini
Diamantarmbånd af 18 kt. hvidguld prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 2.55 ct. Farve: G-H. Klarhed: VVS-P. Vægt ca. 15,5 g. B. 5 mm. L. 18,3 cm. Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
Knud Kyhn (f. Frederiksberg 1880, d. Farum 1969) Figurgruppe af stentøj modelleret i form af dådyr med kid. Dekoreret med Sung glasur. Sign. monogram, 21449. Kgl. P. H. 33. L. 25. B. 16.
Ca. 50 stk Klemmespot E27 samt div. Løse pære
Joan Miró (f. Barcelona 1893, d. Palma de Mallorca 1983) “Lithographe II”. 1953–1963. Forord af Raymond Queneau. Udgivet af Maeght, Paris. Org. kassette. 36×27.
BUDT 1150,- DKK
A pair of Chinese large blue ground 'peach and flower' jars and covers of baluster form painted with peaches, various flowers and leaf-scrolls, the covers similarly decorated with gilt striped finials. Necks with hinged metal enforcements. Jiaqing 1760–1820. H. 57 cm. (2) Provenance: A Danish private collection.
Ufo lampe til ophæng, 100 W. Ubrugt
Minigraver Crawler Excavator . Maskinen starter og kører. Demo maskine! Maskinen er fra 2021 -04 og har kun gået 232 Timer. Der medfølger 3 stk. skovle til maskinen. 0,20 - 0,40- samt planer 0,80 Cm. skovle. Maskinen er ikke brugt meget og fremstår som forholdsvid ny maskine. Ideel maskine for hobbymanden eller mindre entreprenør.
Ametyst- og diamantvedhng af 14 kt. guld prydet med oval facetslebet ametyst på ca. 26.3 ct. og tre brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.40 ct. Farve: F-G og Light Yellow. Klarhed: VVS-VVS1-VVS2. Vægt ca. 8,5 g. B. 19 mm. L. 3,2 cm. Smykkevurdering fra Magnus Enna medfølger. 2020.
Køkkenknivsæt udført i 67 lags Damaskus stål. Kokkekniv, santokukniv, brødkniv, udbenerkniv, urtekniv og utilitykniv. Knivblad 10-21 cm, super skarpe og holdbare. Skæfter af resin. Ubrugte i gaveæske. Modelfoto
144 stk Amalie Dybetallerkener
8 stk Hjulafskærmning til DAF