Lukker 04/12-2024 08:21:00
Lang mode Mercedes Vito 113 Cdi - Kassevogn Lang model / Long version - Video ! - Ny mindstepris !
BUDT 39000,- DKK
Afhentes: Zone 3 Sønderjylland (via Google Maps)
Ny motor monteret for 1.500 timer side Selwood S 150 - 6" - 320m3/hour
BUDT 40000,- DKK
Bordlampe af pletsølv støbt med vædderhoveder og festoner, kanneleret base på sekssidet fodstykke. Omkr. 1900. H. 66 cm.
10 stk Skifterammer med hvid ramme 70 x 50 cm
1912. 35/20 øre, omvendt ramme. Pænt letstemplet eksemplar. Attest Nielsen [ 61y ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
nye rivefjedre længde 44cm
2007mod. TOYOTA HIACE 4WD LANG 396000km Var i daglig bruk inntil den ble parkert for ca 1,5 år siden Påkost må påregnes før EUkontroll
140 cm tiltskovl og graveskovl 22 c ABC Rabatskovl 140 cm og Graveskovl 22 cm - For 4,7 ton - S30 fæste
Egill Jacobsen (f. København 1910, d. sst. 1998) Maskekomposition. Sign. EJ 83, 35/100. Litografi i farver. Bladstørrelse 67×50. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Lycksele vognen mandskabsvogn. Type PVRT3-5250 Årgang 2001 Serie no. 91-01 3 dobbeltskabe i god kvalitet. Gasblus. Elektrolux køleskab med lille fryser. Bænk og bord. Toilet - aldrig brugt - håndvask. Vandvarmer. Værkstedsrum i bagerste del af vognen. 2 støttehjul. Trappe Vognen har kun været brugt internt i Naturstyrelsen. Nogle løse genstande som kan ses på billeder er nødvendigvis ikke inkluderet.
Monogramsigneret Hereke silke- og metaltrådstæppe, Tyrkiet. Nichedesign med blomstervase, blomster, bladværk og fuglemotiver. Ca. 1,32 mio. kn. pr. m2. 20. årh.s anden halvdel. 112×85. Proveniens: Dansk privatsamling.
Epoke SW3800 Sirius saltspreder og medfølgende kontrolboks. Seneste klargøringseftersyn foretaget maj 2024. Saltsprederen er funktionel. På billederne er saltsprederen placeret på en undervogn, som benyttes af kommunen til intern transport, så den medfølger ikke. Sprederen vil være ophængt i galge, klar til afhentning med lastvogn. Galgen medfølger ikke. Saltsprederen fremtræder i rigtig fin stand. Se billederne for yderligere detaljer.