Lukker 04/12-2024 08:32:00
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk BSV Løftegaf BSV Løftegafler
Afhentes: Zone 4 Fyn (via Google Maps)
Ca 36 stk kraftige fødder med bevægelige gevind på de største, højde 13 + 14 cm,
Ulven højde ca 16 cm, ubrugt i kasse
Niels Erik Skovballe (f. Herlufsholm 1945) “Æg, som .....”. Sign. monogram 2021. Olie på plade. 18,5×24,5. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Højtryksrenser Nilfisk Core 125 med Lanse, Børste, Slange og Kabel
NB! Helt ny lift. - Har aldrig været i bru JLG 1230 ES - 5,5 m - Ny / New !
BUDT 40000,- DKK
Ca. 120 dele Dame T-shirts, Bluser, Skjortekittel
Skæv aksel til remtræk på klippebordet. Starter og køre fint. Grashopper 928 D2 - Video!
BUDT 37500,- DKK
Anna Ancher (f. Skagen 1859, d. sst. 1935) En kone fra Skagen med hvidt hovedlin. Sign. A. A. Olie på træ. 35×26. Maleriet er en studie til “Koner, der binder guirlander”. Udført i forbindelse med Frederik VIII's (1843–1912) besøg i forbindelse med indvielsen af Skagens havn 1907. Skagen Museum inv. nr. 1331. Proveniens: Kunstnerens datter Helga Ancher, hendes dødsboauktion Bruun Rasmussen 178, 1965 nr. 199, afb. s. 43. Bruun Rasmussen auktion 561, 1991 nr. 3, afbildet s. 7. Bruun Rasmussen auktion 895, 2020 nr. 39, afb. s. 58.
1 ubrugt gear 15:1 udg ø35
Står i 6780 Skærbæk. Brun Hubertus sadel med stigbøjler. 18 tommer - den måler ca. 45 cm. i længden. Brugt og ok stand. Fra dødsbo. MOMSFRI
Mason Saltarrelli (f. New Orleans, LA 1979, Bor og arbejder i Brooklyn, NY) Uden titel, 2018/19. Sign. og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 76×61. Proveniens: Galleri Jacob Bjørn, Aarhus.
BUDT 10500,- DKK