Lukker 04/12-2024 08:32:00
- Sorter grab til lastvognskra ABC Sorter grab til lastvognkran
BUDT 4900,- DKK
Hermann Carmiencke (f. Hamborg 1810, d. Brooklyn 1867) Parti fra en bjergø i Tyrol. Usigneret. Olie på papir monteret på lærred. 17,5×27,5. Proveniens: Generalkonsul Johan Hansens samling nr. 166 (1927).
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk ABC 3 4018/2 S 3,5T - TEMARED - Lasteevne / Capacity 2719 ABC 3 4018/2 S 3,5T - TEMARED - Lasteevne / Capacity 2719 kg
BUDT 27500,- DKK
Prada “Bucket” taske af brunt læder med gyldne beslag, kort justerbar hank, aftagelig og justerbar skulderstrop, et rum med snorelukning og to kvaster, to indvendige lommer og rødt læderfor. H. 28 x B. 28 x D. 19 cm. Kort medfølger.
SLAGNØGLE inkl. 2 stk. 20,4V, 2.6 Ah Li-ion batterier samt hurtiglader. Ubrugt.
Gucci “Joy” taske af brunt monogram kanvas med hvide lakeret læderbesætninger, gyldne beslag, to hanke, et rum med hægtelukning, en indvendig lynlås lomme og mørkebrunt stof for. H. 30 x B. 36 x D. 10 cm.
Flot knivblok i sort, med 5 stk. lækre knive, samt fjerkræssaks. Ubrugt, i original emballage. +MOMS
Tage Mellerup (f. Vorup v. Randers 1911, d. Gentofte 1988) “Foraar”, 1947. Sign. T. Mellerup med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 66×43. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
2 stk. Motionsure, rød, med skridttæller, pulsmåler mv. Ubrugte
Wenzel Tornøe (f. Svendborg 1844, d. Frederiksberg 1907) Liggende pige. Usigeret. Dateret 14 marts 1866. Blyant på papir. Lysmål 21×33.
Transportbånd til kål og andre planter af samme størrelse. 2 vogne til opsamling af kål. Lavet til at pakke kål, transportbånd kan monteres på siden af vognen. Vogn mål: L 4,7m x 2, ABC Beets HYD 600-27 - 2 vogne og 1 transportbånd / 2 trailers 1 conveyer
BUDT 20000,- DKK