Lukker 04/12-2024 11:09:00
Kraftig el motor med ca. 40mm aksel. Aldrig brugt. ABC Brook T-DA132S2B 7,5 - 9,0 KW motor
Afhentes: Zone 4 Fyn (via Google Maps)
DeWalt akku værktøj, bore-skruemaskiner, vinkelsliber, lyfte, batterier og ladere.
Tre danske tallerkner af sølv, heraf to med graverede bomærker. Forskellige mestre. Vægt 1664 g. Diam. 28 cm. (3) Proveniens: Bomærker for slægten Hagemann.
1 gearmotor med variator
Sjældent stort Fransk Rokoko langbord af nøddetræ, sarg udskåret på slle sider med rocailler og bladværk, cabriole ben. 18. årh.s midte. H. 76. L. 314. B. 72.
Tysk vinglas “Hessisk Type”, slebet med Christian VII kronede monogram, rester af forgyldning. 18. årh. H. 15,5 cm. Proveniens: Ifølge oplysninger fra Carlsberg, muligvis fra Carl og Ottilias hjem eller den ældre brygger I. C. Jacobsen.
Sæt på seks famille rose tallerkner, dekorerede med blomster og fugle på blomstrende prunus. Qianlong 1736–1795. Diam. 23 cm. (6)
Bosch Professional, Vinkelsliber GWS 22-230 LVI, Ø 230 mm, 230V + Top craft Benzin kædesav 45 cc, 16 tommer sværd.
Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973) Uden titel. To kompositioner. Tryksign. Jorn og Jorn 56. Litografi i farver. Lysmål hver 25×42. (2) Litteratur: Van de Loo nr. 187 og 188. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
1907. Fr. VIII, 5 øre, grøn. Parstykke med variant “FARVELØS PLET”. Sjældent. Attest Møller [ 54y ] [ * ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Hans Voigt Steffensen (f. København 1941) “Danserinde”, 1987. Sign. H. Voigt Steffensen; med sign. titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 71×60. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Finn Pedersen (f. Klemensker 1944, d. 2014) Uden titel, 1973. Sign. Finn Pedersen 73. Olie på papir. Bladstørrelse 39×30. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.