Lukker 03/12-2024 17:00:00
24 stk Stabelstole, med brugsspor
BUDT 18750,- DKK
Kay Christensen (f. Hellerup 1899, d. Rude 1981) Kongens Nytorv, 1959–60. Sign. Kay C. Olie på lærred. 51×66. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Dåbsfad af messing punslet og ciseleret med religiøst motiv, Mariæ Bebudelse, fanen med bomærker. Antagelig Nürnberg 16. årh. Diam. 37 cm.
England. 1883. 9 d. grøn. Ubrugt mærke. Farvefrisk. [ 80 ] [ * ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Oppustelig 2-Pers. Sofa med hynder og el-luftpumpe 220V
Står i 6740 Bramming. Reservedele til hårde hvidevarer - bl.a. ovnpakning, ovntermostat, effektregulator, kontrollampe, gummipakninger mm. Ubrugt. Oprydning fra virksomhed. +MOMS
Julemærker. 1916. Utakket helark med sædvanlig lidt skæv kant skæring. Sjælden. [ * ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Dansk snedkermester Et par lænestole med stel af bejdset bøg. Sæde, sider og ryg betrukket med lyst lammeuld. (2)
18 visninger
Der er påmonteret en Kuhn HA 4000. Computer mangler til Kverneland Accord pneumatic D Kverneland Accord Pneumatic DA
BUDT 8250,- DKK