Lukker 03/12-2024 17:00:00
Fin ældre maskine, kører og funktionerer godt. En "sko-pladde" er knække Komatsu PC130-6K - 14 ton
BUDT 108000,- DKK
Næsten som ny. - Drejeskammel i for. - Passer til kærebord op til 10 meter. - Galvaniseret bærearme. - Ly Claas Skærebordsvogn - 35"
BUDT 30500,- DKK
Realisation. Stort parti på i alt 11 kasser på palle. Indeholder mange samlinger, albums, lagerpartier Danmark, kasse fyldt med nyere Danmark i postfrisk kvalitet samt meget andet ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
gearmotor 0,75KW udv. 5,4:1
8 stk Metallåger 71 x 143 cm, uden karm, 3 hængsler, lukke anordning, på Træ A Stativ
2 smede/essetænger lgd. 56cm
12 bts. Château Pichon Longueville Baron, Pauillac. 2. Cru Classé 2005 A (hf/in). Owc.
BUDT 10500,- DKK
Frederik VI, speciedaler 1839, H 26D, kval. 1-, Frederik VII, rigsbankskilling 1852, H 12A, kval. 1, i alt 2 stk.
Christian V, Glückstadt, 4 mark / krone 1673, H 121, har været monteret på avers
Spillebord af mahogni, med skuffefront indlagt med intarsia. 19. årh.s begyndelse.
Georg Jensen (f. Rådvad 1866, d. Hellerup 1935) Et sæt på 14 glasbakker af sterlingsølv Georg Jensen 1909–1914, 1915–1930 samt efter 1945. Dessin 51. Samlet vægt ca. 212 g. Diam. 6 cm. (14)