Lukker 03/12-2024 17:40:00
Soundbox 8´´ – LED-lys og Mikrofon perfekt til karaoke, ubrugt i kasse
25 paller.
1925. Parstykke Chr.X, 30 øre, orange på EKSPRESBREV fra København til Vejle (ydre distrikt). Sat i porto med 180 øre. Meget dekorativt [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Parti div. børster+ vinduesvasker, Nilfisk + moppefremfører m.v. (ubrugt)
- Vært på full service hos Liebherr. Maskinen er i top stand! - Graveskuffe medfølger. - Bra med arbeidslys - Webasto - Orginal spaker - 2-kam belter, kjeder, plater og belter ikke gått mer enn 1500 timer, Orginalt. Vekt: 37 800
Et par danske rokoko stager af sølv. skævknækket form, balusterformet stamme med knapper, rundt hvælvet og profileret fodstykke med fliget kant. Mester Gerhard Hass, København 1768. Vægt 522 g. H. 19 cm. (2) Proveniens: Fra samlingen efter højesteretssagfører Ole Gangsted-Rasmussen (1911–1998).
Dewalt bor og stiksavsklinger samt bitsæt
Ældre kroghejsecontainer med presenning. ABC Container Kroghejs
4 stk Køkkenbordplader alle med håndvask, forskellige Farver og mål op til 332 x 120 cm, nogle med ridser og mangler samt transportskadet, Kom til Eftersyn
AALUM. Stjernestempel på postkort frankeret med 10 øre, Bølgelinie. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Kræmmer lot, ca. 100 stk Urtepotteskjuler forskellige modeller, Brugte
Danmark. 1852–1989. Samling i Schaubek album med et par bedre mærker. [ * ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Anton Rooskens (f. Griendtsveen 1906, d. Amsterdam 1976) Uden titel. Sign. Rooskens 67. Gouache og oliekridt på papir. Lysmål 28×37. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.