1 visning
Lukker 04/12-2024 17:10:00
Beskrivelse:
10 stk LED Lamper til opsætning ,ubrugte i kasser
BUDT 0,- DKK
Afhentes: (via Google Maps)
Besøg auktionen
Andre interessante genstande
Cizhou vase af hvidglaseret keramik. Song dynasti 960–1279. H. 32 cm.
dage
timer
min
5 visninger
BUDT 2900,- DKK
AFSLUTTET
Nor Slep tipphenger – klar for levering Eu godkjent 29.04.2024 Fin og velfungerende tipphenger i god teknisk stand med SAF akslinger og høy baklem og luft på aksle 1 og 3.
3 visninger
BUDT ?,- DKK
Kraftig sneslynge med A-ramme og PTO drevet. Har stået på lager og ikke været i brug. Hydraulsik drejefunktion. Sekura 220
4 visninger
BUDT 3600,- DKK
Kanaløerne. 5 tykke velfyldte album fyldt med diverse udgaver inkl. mange miniark. Samlet til ca. år 2002. [ ** * ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
9 visninger
BUDT 1000,- DKK
Julemærker. Parti i 2 tykke album med diverse helark og nytryk m.v. ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
BUDT 250,- DKK
Kaare Klint (f. Frederiksberg 1888, d. København 1954) Fritstående to-personers sofa opsat på seksbenet krydsstel af mahogni. Sider, sæde samt ryg betrukket med naturskind. Model 4118. Formgivet 1930. Udført ca. 1980'erne hos Rud. Rasmussens snedkerier. L. 134. Litteratur: Gorm Harkær, Klintiana: “Kaare Klint”, bind 2, s. 93.
0 visninger
BUDT 13000,- DKK
Wilhelm Bendz (f. Odense 1804, d. Vicenza 1832) Portræt af en kvinde i profil. Sign. W. Bendz. Betegnet: Portrait af min Moder Elise Bang født Vogt. Bly på papir. 44,5×35.
time
2 visninger
BUDT 1500,- DKK
STORE SKRUESTIK af ældre dato.
7 visninger
Står i 6800 Varde. Keramisk brændeovn. Ældre model. Fungerede ved nedtagning. H: 104 cm. B: 40 cm. D: 30 cm. Oprydning fra bo. MOMSFRI
Hermès “Lydie” taske af mørkebrunt krokodilleskind med gyldne beslag, skulderstrop, to rum med to indvendige lommer og mørkebrunt læderfor. H. 17 x B. 25 x D. 3 cm. Original dustbag og æske medfølger. Emnet er omfattet af CITES-appendix II og kræver CITES-certifikat for at kunne blive eksporteret fra Danmark til et land uden for EU. Købere med fast bopæl uden for EU er forpligtet til at indhente denne tilladelse.
Romerske kejserdømme, Balbinus, 238, Sesterts, Rom, P M TR P COS II P P, 22,97 g, RIC 16 - bearbejdet i felterne Ex. Professor Niels Hannestad, Samleretiket medfølger.
Elektrisk vandpumpe med kapacitet Liter/min 2930 (174 m3/timen), monteret på en lille flydepram og Generatoranlæg med Perkins dieselmotor i container medfølger. Diesel tanken er godkendt. ABC O150M - Liter/min 2930 (174m3/hour) - Elektrisk pumpe inkl. diesel generator
BUDT 20250,- DKK