Lukker 04/12-2024 17:30:00
3 stk trådløse høretelefoner, (3 forskellige modeller) ubrugte i kasser
Ubekendt maler, 20. årh. Marklandskab. Sign. monogram. Olie på masonit. 63×80.
Gucci Taske af sort monogram kanvas med sorte læderbesætninger, gyldne beslag, kort hank, et rum med en indvendig lynlås lomme og sort stof for. H. 21–29 x B. 30 x D. 9 cm.
Slangeopruller 20M til vand 1/2 med auto indtræk, med vægbeslag.
Bolt med stjerne M 6 x 25, 250 stk.
1 stk Køkkenbordplade med håndvask, ca. 184 x 120 cm, kan have ridser og mangler samt transportskadet, Kom til Eftersyn
Eugène Brands (f. Amsterdam 1913, d. sst. 2002) "Flowery. Sign. på bagsiden Brands 19 october 1980–1 (cat. 6465). Gouache på papir. 40×48. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
10 stk. Luftværktøj, skruemaskiner, popnitte
Antikkens Grækenland, Psidia, Selge, Obol, ca. 350–300 f.Kr., 0,83 g, BMC 8, SNG von Aulock 5278 Ex. Professor Niels Hannestad
Le Corbusier (f. Chaux-de-Fonds 1887, d. Roquebrune-Cap-Martin 1965) Charlotte Perriand (f. Paris 1903, d. sst. 1999) Pierre Jeanneret (f. Genneve 1896, d. Chandigarh 1967) “LC 2”. Lænestol med stel af forkromet stål. Løse hynder i sider, sæde og ryg betrukket med sort skind. Formgivet 1929. Udført og mærket hos Cassina, 2006. Stemplet nr. 171117 Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
Parti div. rengøringsmidler
7 bts. Château La Fleur-Petrus, Pomerol 1995 A (hf/in).