Lukker 12/12-2024 09:00:00
Trepunktsophæng. Justerbart i 110 cm bredde. gafler 200 cm lange. Der medfølger to splitbolte med splitter - der mangler en.
Afhentes: CT - 8653 Them, Denmark (via Google Maps)
Omega Armbåndsur af 14 kt. guld. Quartz-værk, kaliber 1430. Brun rem med C-spænde af forgyldt stål. Ø 33,5 mm. 1970'erne.
Isfjerner fra Basta, 18 dåser
ARBEJDSBORD, BLIKA, 2 mtr med skuffe.
EARPADS, 2 sæt- et grå og et hvidt sæt. Bluetooth med indbygget mikrofon. Æske med indbygget batteri til opladning medfølger. Ubrugte.
Per Borup Rubin- og diamantlås af 14 kt. guld i form af frø prydet med cabochonslebet rubin flankeret af to brillantslebne diamanter. Vægt ca. 14 g. L. 2,6 cm.
Fire næsten identiske franske armstole af nøddetræ, ryg og sæder med fransk rørflet, løse hynder med blomstret møbelstof, udskåret med blomster og bladværk med cabriole ben. Louis XV form. 19. årh. (4)
BUDT 310,- DKK
Christian V, Glückstadt, 4 mark / krone 1694, H 125C, Sieg 139
4 kasser med Tchibo trælegetøj - Tog med dyr i træ med snor til at trække. 9 dele i alt. Blokke og dyr kan fastgøres efter ønske. Velegnet til børn over 18 måneder. Samlet nypris ca. 600kr. Ubrugt og i original emballage. MOMSFRI
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Bomag SPR 50/55 D - 400 Bomag SPR 50/55 D - 400 kg
350 stk brædder af lærk, douglas, fyr eller gran 30x100x1740mm på palle. Ubugt, har stået udenfor i længere tid.
Anna Ancher (f. Skagen 1859, d. sst. 1935) En kone fra Skagen med hvidt hovedlin. Sign. A. A. Olie på træ. 35×26. Maleriet er en studie til “Koner, der binder guirlander”. Udført i forbindelse med Frederik VIII's (1843–1912) besøg i forbindelse med indvielsen af Skagens havn 1907. Skagen Museum inv. nr. 1331. Proveniens: Kunstnerens datter Helga Ancher, hendes dødsboauktion Bruun Rasmussen 178, 1965 nr. 199, afb. s. 43. Bruun Rasmussen auktion 561, 1991 nr. 3, afbildet s. 7. Bruun Rasmussen auktion 895, 2020 nr. 39, afb. s. 58.