Lukker 05/12-2024 17:30:00
4 Stk Juleophæng, butiks priser op til 189kr pr stk, ubrugte
96 stk Glasstager Fyrfad 5 cm
2 hydr. Cylinder ubrugt, total 670mm
Rigtig fint bordspejl i messing (Jugendstil), glas karafler og vase, ældre brevvægt samt lysesaks. Brugt. Alt i fin stand. MOMSFRI
1854. 4 RBS Thiele III, nøddebrun. Plade III. Fuldrandet mærke på brev fra København til Rønne [ 1IIIf ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Oval bonbonniere af glas med hvidt overfang, dekoreret med guld. Lågknop af sølvholdig metal i form af blomst og blad. Cirka 1900. H. L. 15 cm.
Tysk Louis XVI prismekrone med stel af forgyldt bronze, behængt med prismer i kæder, bundplade af blåt glas, monteret til el. Berlin, delvis 18. årh.s slutning. H. 85. Diam. 75.
Mickey højde ca 24,8 cm ubrugt i kasse
Anton Melbye (f. København 1818, d. Paris 1875) Et sejlskib fanget i storm. Sign. Anton Melbye 1845. Olie på malepap. 21×31.
Rigtig flot og veludstyret båd med Garmin GPS og fishfinder. Trailer medfølger. Er serviceret og velholdt. Parat til tursejlads eller fiskeri. Motor 25hk Mercury fra 1997. Startet og lyder sund. Lille kahyt og flere opbevaringsrum. 2 stk. anker. MB Sealine 500 Cabin S71 - Med 25hk motor
BUDT 32000,- DKK
Står i 6780 Skærbæk. Royal Copenhagen isbjørn 320, Royal cph vase 962-3740, B&G platte 619-4261, B&G optimist fugl 1633 og B&G siddende pige 1526-M2. Brugt, men uden skår. Fra dødsbo. MOMSFRI
“Rosenborg” kaffeservice af sølv, drevet med rocailler, bestående af kaffekande med stjerthank H. 16 cm, sukkerskål og flødekande, A. Michelsen 1889, firsidet sættebakke, 1920. 19×19 cm. Vægt i alt 1173 g. (4)