Lukker 05/12-2024 17:30:00
4 Stk Juleophæng, butiks priser op til 189kr pr stk, ubrugte
Vandpumpe med 6,5 hk benzinmotor, 2 tommer tilslutninger, 30 m3/time, 30 m løftehøjde, 7 m sugehøjde. Ubrugt i original amballage
Chippendales Kartoffelskål 23cm. Ca. 12 stk.
1870. 3 sk. 1.tryk. Usædvanligt farvefriskt eksemplar [ 17a ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
1000 kg Vicinay kran, uden kæde, stand ukendt
Ole Wanscher (f. Frederiksberg 1903, d. Charlottenlund 1985) “Colonial”. Et par armstole af riopalisander, sæde udspændt med flet. Løse hynder i sæde samt ryg betrukket med sort skind. Model PJ 149. Formgivet 1959. Udført 1975 hos P. Jeppesen, med plakette herfra. (2) Proveniens: Erhvervet af nuværende ejer 1975.
Ca. 35 stk Lagkage/isfade Ø 32 cm, model Fleur
Danmark. 1933–1990. Omfattende samling postfriske MARGINALBLOKKE i 2 store ringbind. Primært blokke på almindeligt papir (før L-numre). Skal ses [ ** ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Kina, Qing Dynastiet, Wen Zong (Xian Feng) 1851–1861, 50 Cash u. år, 55 mm, 62,92 g, Hartill 22.702
Anton Hansen (f. Vedskølle, Herfølge 1891, d. 1960) Opstilling på et bord, 1932. Sign. AH. Olie på plade. 50×50. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
1 bt. Latricieres Chambertin Grand Cru, Domaine J. L. Trapet 2021