Lukker 08/12-2024 19:19:00
Står i 6800 Varde. Vølund strygeferm ruller. Fungerer og ok stand. Oprydning fra bo. MOMSFRI
Maxil lift med 4 arme og kontrolboks, 2500 kg, standen er ukendt
Årgang 2001. 262628 km. Ifølge sælger kan den starte og køre, men den ryger meget. Formentlig en dyse, der er gået. Bussen har været registreret hos Hærens Materielkommando. Der medfølger forsvarets standardgodkendelse. Godkendt til 53/49 personer.
1921. Chr. X, 20 øre brun. “Afsenderens Erklæring” fra København til Sønderho pr. herning. Ann. med violet ovalstempel SØNDERHO POSTKONTOR [ 125 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Meget velholdt tipvogn. - Meget lidt brugt. - Hydraulisk bremser. - Store hjul. - Høje kornsider. - Korntæt. - Med ly Baastrup 7 Ton Tip - Med bremser - Høje sider
BUDT 27500,- DKK
BUDT 4000,- DKK
Halskæde af 18 kt. guld med vedhæng i form af skarabæ. Vægt ca. 12 g. Vedhæng L. 3 cm. L. 59 cm.
KOMPRESSOR, STENHØJ. Ældre model. Ikke afprøvet.
Græsklipper i særklasse. Meget få brugstimer. John Deere 2700 E-Cut Hybrid - Lavt timetal -
BUDT 153000,- DKK
Finn Juhl (f. Frederiksberg 1912, d. Ordrup 1989) “Diplomat”. Armstol af palisander, betrukket i sæde og ryg med grå uld. Model FD 209. Udført og mærket hos France & Søn. 1960'erne. Litteratur: Mobilia nr. 96, 1963. Litteratur: France & Søn katalog 1968.
26 stk topnøglesæt i kraftigt kvalitet
Igland skovspil. Pto trukket. 3 pkt. ophæng Kapacitet 6 ton. Sælges uden træk wire.
Kähler (d. 1900, Keramikværksted, Næstved) Gulvvase af lertøj dekoreret med blåglaseret dekor på cremefarvet base. Sign. HAK, stemplet Danmark. Udført hos Kähler. H. 52. Diam. 22,5.
BUDT 1650,- DKK