Lukker 14/01-2025 08:27:00
Køber skal selv medbringe værktøj til korrekt afmontering
Afhentes: Hovedgaden 25 DK-8961 Alliingeåbro (via Google Maps)
Buddha af delvist forgyldt bronze, siddende i bhumisparsha mudra på en høj trone med munke. Siam. 19. årh. H. 19.
PALLE med diverse stål bolte.
Dansk møbeldesign Lænestol med stel af palisander, betrukket med sort skind. 1960'erne.
Et par armstole af mørkbejdset egetræ. Barokform, ca. 1900. (2). Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
ØSTIFTERNES JERNB.POSTKT. 27.9.19. Brotypestempel på brevkort med 7 øre, Chr.X, orange sendt fra BORNHOLM til Købenahvn. Ganske få kendte [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Portvinsglas 6,5cl. 147 stk. i opvaskebakker
Kraftig el motor med ca. 40mm aksel. Aldrig brugt. ABC Brook T-DA132S2B 7,5 - 9,0 KW motor
5 stk Make up gave sæt med 50 dele make up og spejl I hver ,ubrugt I kasse
1891. Oscar II, 5 öre, grøn og 10 öre, rød. 2 UTAKKEDE mærker [ 41,42 ] [ * ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Thyregod 5 skærs 4 rækkers Hypper. Pæn og funktionel 5 skærs 4 rækkers Hypper. med gode skær/hypper.
Køber skal selv medbringe værktøj til korrekt afmontering af disken