Lukker 24/11-2024 18:36:00
Afhentes: Dieselvej 3B DK-6000 Kolding (via Google Maps)
Gallakjole fra ophørt butik str: 40 vejl pris 1049kr , ubrugt
Louis Vuitton “Papillion” taske af Damier Ebene kanvas med mørkebrune læderbesætninger, gyldne beslag, to hanke og et lynlås rum med brunt læderfor. H. 16 x B. 30 x D. 16 cm. 2003.
Perle- og diamantbroche af 14 kt. hvidguld og platin i form af agern prydet med barok Tahiti perle og talrige enkeltslebne og old-cut diamanter. Vægt ca. 7 g. Perlediam. ca. 8 mm. L. 2,6 cm.
Caterpillar 907H skopa gafflar Hydrauliskt snabbfäste 3dje funktion Frontskopa 1850 mm bred med skär Pallgafflar Däck 405/70 R18 tre däck nästan nya ett är nytt 21-25 mm HÖG / Låg växling 20 km Radio Värme Lampor ok Rotelle ok Torkare fram bak ok Alla fönster hela Glappmidja Caterpillar 907H bucket forks Hydraulic quick coupler 3rd function Front bucket 1850 mm wide forks Tires 405/70 R18 three tires almost new one is new 21-25 mm HIGH / Low gearbox 20 km Radio Heat Lights ok Wiper front and rear ok All windows intact Cat Caterpillar
Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967) “PH-3/2”/“Gulvspørgsmålstegn”. Justérbare standerlamper med stel af messing på hvidlakeret base. Konisk fatningshus af zink. Skærmholder mærket “patented” og “PH-2/2”. Monteret med skærme af rødbemalet opalglas (overskærm afrenset). Udført 1940'erne hos Louis Poulsen. H. 150.
BUDT 21000,- DKK
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Hiab 60 Hiab 602-U
Mogens Andersen (f. København 1916, d. sst. 2003) Uden titel. Sign. Mogens Andersen 1988. Tusch og akvarel på papir. Bladstørrelse 62×47. Uindrammet. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
BUDT 1800,- DKK
VAREBIL, PEUGEOT 207 VAREBIL 1,4HDI 69HK 3D. 1st. Indreg: 24-11-2008. NY SYNET: 04-11-2024 . Km-tæller viser: 226195.
Umberto Asnago “Progetti”. Højrygget lænestol med tilhørende skammel, sortlakeret stel med greb af nøddetræ. Sæde, sider og ryg betrukket med grå uld. Udført hos Giorgetti, Italien. (2)
Lot med 6 enheder. Stiga PA702 Sneslynge årg. 2011, aldrig brugt. Stiga Kova VA001, årg. 2013, aldrig brugt Stiga Kova VA001, årg. 2011, aldrig brugt. Trolla Gødningsspreder. Aldrig brugt. Stiga Tromle 90cm. Aldrig brugt. Plænelufter 107 cm. Aldrig brug Stiga Park - Lot med 6 enheder
Arne L. Hansen (f. København 1921, d. Espergærde 2009) Uden titel, 1987. Sign. ALH; delvist signeret på bagsiden. Olie på plade. 34×35. Værket er en del af en suite på 6, hvoraf vi udbyder 4 af værkerne. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.