Lukker 24/11-2024 18:57:00
Afhentes: Dieselvej 3B DK-6000 Kolding (via Google Maps)
Stowa Dobbeltkapslet lommeur af 14 kt. guld. Ankergang og kroneoptræk. Forsølvet skive med gyldne indeks og visere. Støvkapsel af metal. Ø 51 mm. Uret vejer ca. 83 g. 1950–60'erne. Læderlomme medfølger.
2 ens gearmotorer udv 11,21:1
Frankrig. 1849–2002. Meget velfyldt og omfattende originalt lagerparti i 13 store indstiksbøger incl. back of the book, lidt kolonier m.v. [ ** * ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Tæppe 160x230 cm. + tæppe 160x225 cm. (ubrugt)
Jim Shore figur wonder women + sparebøsse, ubrugt
1930. Altinget, 7 aur, grøn. UTAKKET FOROVEN. Meget sjældent brugt eksemplar [ 127 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Tre kinesiske fade af porcelæn, dekorerede i emaljefarver med henholdsvis chrysanthemer, longevities og buddhistiske symboler. Sen Qing/Republik. Diam. 30–35 cm. (3)
Gilberto Cassola “Fragrance” diamantring af 18 kt. hvid- og rosaguld udformet som to blomster prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 5.90 ct. Farve: Hvide diamanter graduerende over i naturlige brune nuancer. Klarhed: VVS-SI. Vægt ca. 25 g. Str. ca. 51–54. Smykkepose medfølger.
Færøerne, 100 kr 1940 D, Nr. 16001 og Nr. 40000, Hilbert, Sieg 18, Pick 12s, SPECIMEN, nummereringstest dateret 27.1.42.