Lukker 24/11-2024 19:01:00
Bemærk: Frontlåge til køkken medfølger IKKE
Afhentes: Dieselvej 3B DK-6000 Kolding (via Google Maps)
Vandmåler for lodret rør
Peder Evald Madsen (PEM) skitser, 6 stk. Fra 1999. De måler fra 6 x 15 cm til 18 x 9 cm. Signeret. Fra dødsbo - salg for advokat. MOMSFRI
Corum Armbåndsur af 18 kt. guld. Ref. 8240.19. Mekanisk værk med manuel optræk. Værk nr. 65934. Sort rem. Ø 28 mm. 1969. Original æske og garantibevis medfølger.
Christian Mølsted (f. Dragør 1862, d. sst. 1930) Studie af sejlskibe på en strand. Sign. Chr. M. Olie og blyant på lærred. 63×82.
Murstensarmbånd af 18 kt. guld. Vægt ca. 13 g. L. 19 cm.
BUDT 3900,- DKK
RAKKEBY. Stjernestempel på postkort bindende både 3 øre samt Julemærke 1916. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Knivslibesten. Dobbeltsidet korn 500/3000. Ubrugt. Modelfoto
ALUKAR, 1200x800 mm. Vægt 65 kg.
Niels Erik Skovballe (f. Herlufsholm 1945) “Ribs i vinglas”. Sign. monogram 2023. Olie på plade. 26×19,5. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
SØNDRE-HADSUND. Stjernestempel i VIOLET farve på 1 øre, våbentype. SUPERBT retvendt aftryk. Eneste kendte i violet farve. Uhyre sjældent stempel [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
A pair of elmwood “Jiage” bookshelves each with three shelves, sides with openwork railing, bottom shelf above an apron. 18th century. H. 173 cm. W. 103 cm. D. 32 cm. Provenance Andy Hei Ltd. 2006
12 bts. Château Batailley, Pauillac. 5. Cru Classé 2003 A (hf/in). Owc.