Lukker 24/11-2024 19:07:00
Afhentes: Dieselvej 3B DK-6000 Kolding (via Google Maps)
Står i 6740 Bramming. Stikkontaktrammer i grå og sort. Enkelte blænddæksler mm. Ubrugt. Oprydning fra virksomhed. +MOMS
1852. 2 RBS Thiele. Plade I, nr. 61. Type 3. Flot mærke på fint fodpostbrev 22.7.1855. Sign. E.D. (Enzo Diena) og Attester Nielsen og Møller AIEP “A very fine and attractive entire” [ 2b ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Kristen Bjerre (f. Lemvig 1869, d. Ferring 1943) Gårdparti. Sign. K. Bjerre, 1920. Olie på lærred. 34,5×50,5.
Omega Constellation af 18 kt. guld og stål, prydet med talrige diamanter, Ref. 123.25.27.60.55.004. Quartz værk. Lænke af 18 kt. guld og stål, omkreds ca. 15,5 cm. Ø 27 mm. 2013 Omega pung, certifikat, pictogramkort og ædelstens bevis medfølger.
Diamantvedhæng af 14 kt. guld og hvidguld prydet med brillantslebet diamant på ca. 2.05 ct. Halskæde af 14 kt. guld medfølger. Farve: J. Klarhed: VVS. Samlet vægt ca. 43 g. Vedhæng L. 24 mm. L. 45 cm. (2)
Smuk sølvring med flotte farvede Zirkonia str. 8
Fin lastbil med wirehejs og container. Har de seneste år fået udskiftet mange reservedele og fremstår i rigtig god mekanisk stand. Har nyere dæk og bremser på bagerste trækaksel. Alle 7 luftbælge skiftet. Har differentiale spærre på bagaksle Scania 124G - Ny mindstepris - Container medfølger
BUDT 49000,- DKK
Svensk vitrineskab af bemalet træ, front med to døre med glas, bag hvilke justerbare hylder. Gustaviansk form, 20. årh. H. 200. B. 120. D. 43.
6 bts. Cabernet Franc “Pasionado”, Andeluna, Mendoza 2018 Owc. Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
Ca. 300 stk. div. microfiber-klude + div. klude, gulv-klude (ubrugt) (står på repos)