Lukker 24/11-2024 20:14:00
Afhentes: Dieselvej 3B DK-6000 Kolding (via Google Maps)
Wengler Et sæt på fire sammenklappelige stole af bambus og flet med stropper af kernelæder. Udført hos R. Wengler. (4)
PU montagehandsker i størrelse 10. Bemærk der 120 par i kassen.
Hermès “Garden Party” taske af beige kanvas og mørkebrune læderbesætninger, sølvfarvede beslag, to hanke og et rum. H. 26 x B. 40 x D. 18 cm. 2015.
Porto. 1921–55. Komplet samling Portomærker i 4-blokke i generelt nydeligt mærke- og stempelkvalitet. Desuden side med Gebyrmærker. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Står i 6740 Bramming. Diverse lamper. Ubrugt. Oprydning fra virksomhed. +MOMS
75 stk Champagneskåle - 16 cl.
22 visninger
Danmark. 1875. Usædvanligt parti 5 øre rød/blå med i alt 226 stk. Alle med ét stempel og i fin kvalitet, alle 4 tryk repræsenteret. AFA ca. 147.000 [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Mogens Gissel (f. Odder 1941, d. 2022) Uden titel. Sign. MG 92. Olie på lærred. 146×122. Udstillet: Aros, 1992. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Et par kinesiske ovale spillebrikker af hardwood L. 4 cm samt et to-rumsbæger af bambus med låg af hardwood L. 10 cm. 19/20. årh. (3)
BUDT 8250,- DKK