Lukker 24/11-2024 20:22:00
Afhentes: Dieselvej 3B DK-6000 Kolding (via Google Maps)
Majken á Grømma (f. Danmark 1956, d. 2016) “Fjeld”. 2007. Sign. M á G. Olie på lærred. 100×100. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
3 bts. Corton “Clos des Corton”, Faiveley 2019 A (hf/in). Monopole. Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
BUDT 1700,- DKK
5 stk. LED-gadelamper, BDP100LED50/740 11 DS PCF S162P (minus lygtepæle) (ubrugt)
1 bt. Château Mouton Rothschild, Pauillac. 1. Cru Classé 1983 B/C (us).
BUDT 1350,- DKK
Perlehalskæde prydet med talrige hvide kulturperler og lås af 14 kt. guld. Perlediam. ca. 7 mm. L. 86 cm.
Rollator/kørestol m. sæde og bremser
SKYDEKASSE med ænder, ca. B50cm.
DÆK/FÆLGE. 4 stk.TOYO str. 225/55 R17C.
ALUKAR, 1200x800 mm. Vægt 65 kg.
Parti drikke automater 0,5 l i pallekasse. Anslået 400-500 stk.
Mover EF 105, slagleklipper, til PTO, 3 punktophæng, årg 2022, vi kender ikke standen