11 visninger
Lukker 22/11-2024 11:13:00
Beskrivelse:
Ingen beskrivelse fundet
BUDT 100,- DKK
Afhentes: Teglbækvej 12 - 14 DK-8361 Hasselager (via Google Maps)
Besøg auktionen
Andre interessante genstande
Perle- og safirvedhæng af 14 kt. guld prydet med South Sea perle og facetslebet pink safir. Halskæde af 18 kt. guld medfølger. Perlediam. ca. 14 mm. Vedhæng L. inkl. øsken 3,3 cm. L. 39,5 cm. (2)
dage
timer
min
5 visninger
BUDT 3800,- DKK
AFSLUTTET
Står i 6780 Skærbæk. Hestevogn i træ og jern. Med polsterede sæder. Plads til ca. 4 personer + 2 stk. kuske. Med kurv bagpå. Om sæder er originale vides ikke. Med 2 stk. lygter. Mål: L: 300 cm, B: 130 cm. Brugt, men nydelig stand. Stået med pressening inde i lade. Fra dødsbo. MOMSFRI
6 visninger
BUDT 0,- DKK
Mini ATV til børn model 023. Benzinmodel med 49 cc. 2-takt luftkølet motor. Sædehøjde på ca. 50 cm. Sikkerhedssnor som slukker motor hvis barnet falder af. Lygter kun til pynt. Ubrugt. Model foto.
7 visninger
BUDT 2100,- DKK
Palle Suenson (f. 1904, d. 1986) Et par fritstående to-pers. bænke af cubamahogni. Dybthæftet sæde og ryg betrukket med originalt patineret nigerskind. Udført 1930'erne hos snedkermester Jacob. L 112. (2)
Ole Wanscher (f. Frederiksberg 1903, d. Charlottenlund 1985) “Colonial”. Et par lænestole af mahogni. Sæde med flet. Hynder i sæde og ryg betrukket med lyst, blomstret stof. Model PJ 149. Formgivet 1949. Udført hos P. Jeppesen. (2)
BUDT 8000,- DKK
Kasse div. LPér
Postkort. 2 album med diverse gamle postkort bl.a. en del fra København og meget topografi samt en del med julemærker. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
9 visninger
BUDT 950,- DKK
Stål plantekummer, ubrugte i størrelserne: 1 stk. 0.74/0.74/0.70 cm. 1 stk. 0.95/0.95/0.90 cm. Pæn stand. Der er læssehjælp på steder. Se billederne for yderligere detaljer.
3 visninger
BUDT ?,- DKK
2 forskellige mål: 10 styk Isover 1,2 x 3 meter - og 27 styk Rockwool 1 x 3 meter, 13 styk af dem er helt nye og aldrig brug Rockwool Vintermåtter - Både Rockwool og Isover
1 visning
BUDT 2000,- DKK
Ludvig Pontoppidan (f. ca. 1899, d. København 1965) Cirkulært sofabord af mahogni. Top med kehlet kant og tilspidsende ben. Udført og mærket hos snedkermester Ludvig Pontoppidan. H. 59. Diam. 85.
Gallakjole fra ophørt butik str: 34 vejl pris 1690kr , ubrugt
dag
Fritz Kraul (f. Altona 1862, d. København 1935) Interiør med kvinde der læser avis. Sign. Fritz Kraul 1911. Olie på plade. 63,5×70,5. Proveniens: Udstillet på Charlottenborg, 1911.
BUDT 1450,- DKK