Lukker 15/12-2024 15:17:00
1914. 7 forskellige udkast. [ (*) ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
To grønlandske tranlamper af fedtsten samt fiskekrog af jern, sten og træ. Medfølger senere stand af træ samt lampepind til at justere vægen/tarqigssût af træ og ben. 18.-19. årh. Lamper L. 25 og 33. (5)
PROFESSIONELT KOKKEKNIVSÆT, 9 dele i opbevaringstaske. Ubrugt.
Solar gadelygte, 50 watt. LED med indbygget batteri og solcelle. Bevægelses sensor og fj. Betj. Ubrugt
Diamantring af 14 kt. guld prydet med brillantslebet diamant på ca. 0,20 ct. Vægt ca. 2,5 g. Str. 50.
1 bt. Château Petrus, Pomerol 2009 A (hf/in).
England. George. Diverse mærker stadig siddende på gamle auktionskort. [ ** * ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Luna Stiksavsklinger til både træ, metal, plastik 31 pakker i alt.
Diamantklinge, norton / Clipper. Ø450 mm hul ø25,4 mm til natursten. Ubrugt og er i orginal emballage.
Carl-Henning Pedersen (f. København 1913, d. sst. 2007) “De tre, gul-rødt-sort”. Sign. på bagsiden Carl-Henning Pedersen Bourgogne 1962. Olie på lærred. 93×98. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.