Lukker 15/12-2024 15:46:00
BJERNDRUP (TINGLEV). Posthornstpl. i violet og rød farve på 2 fine forsendelser [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Fiskespil, postkasse, stereo radio med wifi og bluetooth, samt vandspreder.
Samling kinesisk porcelæn bestående af madspand, dekoreret i blå med prunus, en fersken- og en lotusskål, dekorerede i farver med blomster. Sen Qing, 19. årh. H. 4–21 cm. L. 27 cm. (3)
Dansk Vestindien, Frederik V, 24 skilling 1764, H 6, S 12, Sieg 7, C 6, KM 9 - an ekstremet sjælden variant med stavefejlen “AMERIKNSK” for “AMERIKANSK”, som end ikke findes i L.E. Bruuns samling
Beton-fuglebad (ubrugt)
Skab med glas, Stålplade på toppen, se foto
TELEGRAMMER. Telegrambog fra bryllup 1905 med bla. en del fra AARHUS KIOSK SELSKAB og DEN DANSKE STATSTELEGRAF. ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Chloé “Marcie” taske af rødt læder med gyldne beslag, to hanke, aftagelig skulderstrop, en udvendig forlomme, et lynlås rum med to indvendige lommer og mørkebrunt stof for. H. 27 x B. 35 x D. 11 cm.
137 visninger
Skruestik
Fin kompakt traktor fra Ferrari VMS motor med 83 Ferrari Thor 90 AR T 90 ARV
BUDT 30000,- DKK
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Volvo ECR88 Plus - Minigravemaskine / mini excavator 9 Volvo ECR88 Plus - Minigravemaskine / mini excavator 9 ton
BUDT 107000,- DKK