Lukker 15/12-2024 16:27:00
Postkort. Over 150 stk. topografiske kort fra fyn i album, med bl.a. en hel del maritime motiver. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
BUDT 330,- DKK
Christian Dior “Large Lady Dior” taske af mørkerødt cannage quilted lakeret læder med sølvfarvede beslag, to hanke, aftagelig skulderstrop, et lynlås rum med en indvendig lynlås lomme og mørkerødt stof for. H. 26 x B. 33 x D. 12 cm. 2013. Authenticitetskort fra BrandCo Paris medfølger.
3 stk Lyskæder 20 mtr. Alle med Hvide pærer
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Caterpillar 330 F - 31 Caterpillar 330 F - 31 ton
BUDT 357000,- DKK
Står i 6230 Rødekro. Udlevering er tirssdag d. 26. november mellem 15.00 - 17.00. Adresse tilsendes, efter faktura er betalt. Sikr dig, at alt stemmer overens med billede og tekst, når du afhenter.
Danmark. Chr. X 1942–44. Specialsamling i 3 ringbind med masser af fundne positioner og krydret med brev [ ? ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Carl Locher (f. Flensborg 1851, d. Skagen 1915) Kystparti fra Skagen med fiskere på stranden. Sign. Carl Locher. Olie på lærred. 61×91.
BUDT 23000,- DKK
Breve. Stort parti breve i flyttekasse med bl.a. en del Gl. Luftpost, censur, bedre stempler inkl. Posthorn, set Grønland og mange øvrige lande. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
3 stk Knivsliber , ubrugt i kasse
1869. PRØVETRYK til 48 skilling med spejlvendt posthorn og indsatte kornaks. I alt 43 utakkede farvekombinationer HVORAF EN DEL ER UNIKKE I PRIVAT EJE. Ekstremt sjældent materiale. AFA 239.000. Ex. Lasse Nielsen (10 attester medfølger) [ E21G ] [ (*) ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
BUDT 14500,- DKK