Lukker 25/11-2024 18:00:00
VÆRKSTEDSVOGN, Metallo, med 13 skuffer ( 10 skuffer er med værktøj). Høj model. Vognen har topplade/arbejdsbord i træ. Værktøjet ligger i formstøbt skum. Ubrugt.
Cykelholder til cykler på max 30 kg. Kan anvendes både til reparation og opbevaring. Ubrugt i kasse.
BUDT 13500,- DKK
5 svejseender for teleskopcylinder med kugleende
Brødkniv udført i 73 lags pulverstål. Smedet efter Damaskus metoden, hårdhed 62-64 HRC. Knivblad 21 cm, super skarp og holdbar. Skæfte udført i oliventræ. Ubrugt i gaveæske. Modelfoto
I. L. Jensen, skole, 19. årh. Lyserøde roser. Utydeligt sign. Olie på træ. 23×30,5. Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 311, 1874 nr. 267. Bruun Rasmussen auktion 342, 1976 nr. 81.
BUDT 2300,- DKK
Mandskabskurv 2,5 meter bre JLG 860 SJ - 28 m
BUDT 220000,- DKK
Timer: 30.244 Årgang: Kapacitet: 1725 Kg Løftehøjde: 4735 mm
Louis XV dragkiste af guldstafferet nøddetræ, svungen ligeknækket front med tre skuffer, greb og beslag af bronze. 18. årh.s midte. H. 111. B. 129. D. 64.
Diamantring af 14 kt. guld prydet med brillantslebet diamant på ca. 0,20 ct. Vægt ca. 2,5 g. Str. 50.
8 ubrugte luftventiler for el