I. L. Jensen, skole, 19. årh.

Lukker 02/12-2024 19:42:00

I. L. Jensen, skole, 19. årh. Lyserøde roser. Utydeligt sign. Olie på træ. 23×30,5. Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 311, 1874 nr. 267. Bruun Rasmussen auktion 342, 1976 nr. 81.