Har kun været i brug 430 timer! Yanmar SV 18 - Minigravemaskine / mini excavator 1,7 ton / Powertilt / only 430 hours
BUDT 99500,- DKK
Et par emaljemanchetknapper af 18 kt. guld hver prydet med rød og blå emalje. Samlet vægt ca. 12,5 g. Front 15×20 mm. (2)
Romersk transportamfora af brændt ler, trompetformet rand, hals og krop uden overgang, lange let buet båndhanke. Med trebensstand af jern. Romersk kejsertid. H. 106 cm. Diam. rand 19 cm. Proveniens: Ifølge oplysninger erhvervet i 1960erne i Italien.
Parti div. sanitet (noget har været monteret)(Nye toiletsæder)
SKRUEMASKINE, 18V, inkl. 2 batterier samt lader. Ubrugt i transportkuffert.
Prince Henrik (f. Talence, Frankrig 1934, d. Fredensborg Slot 2018) “L'Etreinte”, 2009. Sign. H, 17/20. Grønpatineret bronze på base af brun marmor. H. inkl. base 12. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
To persiske tæpper. Keshan. Medaljon på blå bund. 131×200. Qum tæppe, usædvanligt design. 150×210. Begge Ca. 1960–1970.(2)
Elektrisk havetraktor med græsklipper - Demonstrationsmodel med kun 50 timer. Batteri: Lithium-Ion. Kapacitet: 40 Ah. Spænding: 48V. Nominel energi: 2000 Wh. Max arbejdsområde: 4500 m². Ladetid: 8 timer. Klippesystem: Sideudkast, Multiclip. Klippehøjder: 7 pos. 25-80 mm. Klippebredde: 98 cm. Knivtilkobling: Elektromagnetisk. Transmission: Elektrisk. Øvrigt: LED lys, Ecomode, Fartpilot. Forhjul, baghjul: 15×6.00-6, 18×8.50× Stiga E-Ride S500 - Elektrisk / Electric
BUDT 14500,- DKK
Johan Rohde (f. Randers 1856, d. Hellerup 1935) Kande af sterlingsølv med hamret overflade. Georg Jensen 1945–1977. Dessin 432 A. Vægt 548 g. H. 22,5.