Lukker 21/11-2024 18:30:00
2 stk. 300 watt LED Projektør, vandtæt. Ubrugt
METAL SAV, Kasto.
Sikkerhedshjelme 2 stk. Fabrikat 3M. Ubrugt.
Gallakjole fra ophørt butik str: XL , ubrugt
10 stk. F360 26 g. hvid og 10 stk. F360 16 g. hvid. Alle varer er ubrugte. Afsendes med GLS til nærmeste pakkeshop efter betaling af faktura.
Walasse Ting (f. Shanghai 1929, d. New York 2010) Liggende model. Unsigned. Akryl og mixed media på papir monteret på lærred. 70×100. Proveniens: Kunsthallen Kunstauktioner, auktion 361, København, 25. februar 1987, kat. nr. 157. Proveniens: Privatsamling, København. Erhvervet fra ovenstående. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Stålreol 60x92cm 2 stk. med hver 6 hylder, er samlet
Figur af forgyldt bronze i form af Amitayus siddende på trone. Inskription på front: Lavet i Qianlong perioden året Gengyin med respekt (1770). Ej forseglet. Kina. Qianlong 1736–1795. Vægt 881 g. H. 18,5 cm. Proveniens: Dansk privatsamling.
Med vogn. NB: 2 dele. Del 2 dimensioner er: 3 X 1,7 X 1 Case LB 434 R
BUDT 328000,- DKK
Island, 500, 1000 og 10000 kr 1974, 1100-års jubilæum for bosætningen 874–1974, Sieg 105–107, KM 20–22, i original æske med certifikat