Lukker 21/11-2024 19:00:00
Bagemaskine Esay Bread med timer, 220V. Ubrugt i emballage.
Afhentes: 7430 Ikast. (via Google Maps)
Et par Heiberg lamper af hvid opalineglas med montering af messing. 19.-20. årh. H. ekskl. fatning 33. (2)
- Mandskabesvogn der er bygget om til varebil og der er betalt varebils afgif Fiat Ducato 2.3 MJT 130 CHASSIS
BUDT 59000,- DKK
6 stk. fedtsprøjter, Kabi (ubrugt)
Fransk regence armstol af nøddetræ, rigt udskåret med bladværk, betrukket med kelimvævet betræk. 18. årh. Samt bord af egetræ. Regence form. 20. årh. H. 58. Diam. 57. (2)
1 bt. Château Mouton Rothschild, Pauillac. 1. Cru Classé 1928 C (ms). 1 bt. Château Mouton Rothschild, Pauillac. 1. Cru Classé 1957 C (ms). Signs of old seepage. 1 bt. Château Mouton Rothschild, Pauillac. 1. Cru Classé 1975 D (mls). Capsule is cut. 1 bt. Château Mouton Rothschild, Pauillac. 1. Cru Classé 1979 B/C (us). 1 bt. Château Mouton Rothschild, Pauillac. 1. Cru Classé 1983 B (ts/us). 1 bt. Château Mouton Rothschild, Pauillac. 1. Cru Classé 1992 A (hf/in). Total 6 bts.
NB: Maskinen er pæn og i sin oprindelige maling, men maskinen stod både i skygge og i modlys, da den blev fotograferet - vi har måttet lysne billederne og de r derfor unaturlige ud!!! Maskine med lavt timetal. Er udstyret med en kassette til borerør på 4,5 m. Vil være i brug frem til bliver solgt. Vermeer D40X55III - Motor EPA / Engine EPA
BUDT 1493000,- DKK
Ford 4610 traktor. Årgang 1988. Traktoren starter og er funktionel.
Jens-Flemming Sørensen (f. København 1933, d. Pietrasanta 2017) Medusa. Usign. Delvist poleret marmor. H. 45. Medfølgende sokkel af gips H. 90. (2) Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
2 stk. galvaniserede skilteholdere, med skilteplader
Et par diamantørestikker af 14 kt. sort rhodineret guld prydet med talrige diamanter på i alt ca. 0.51 ct. Samlet vægt ca. 5,5 g. L. 4,5 cm. (2) Tester op til 17 kt. Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
Brugt, men i god stand. - God dækmønster. - Rigtig god skovl. - Stærk maskin Fiat-Hitachi FR130.2 - 13 ton - Video!
BUDT 56500,- DKK
BUDT 1750,- DKK