Lukker 21/11-2024 19:00:00
2 stk. campingstole, sammenklappelige og med opbevaringspose. Ubrugte
Afhentes: 7430 Ikast. (via Google Maps)
72 Dele Bosch tilbehør, mange betonbor, savklinger, specialbor og meget mere
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk BSV KS BSV KS ll
ACTION/SPORTSKAMERA - sølv farve med 2" farveskærm, 12 Mp, 1080P full HD video, beslag til hjelm, cykelstyr mv. samt vandtæt kameraboks 30 meter. Indbygget opladeligt Li-Ion batteri. Ubrugt.
Se billeder
Peter Brandes (f. Assens 1944) “Offrande”, 1994. Sign. med titel og datering på bagsiden. Akryl på lærred. 130×97. Proveniens: Galerie Moderne, Silkeborg. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Børge Mogensen (f. Aalborg 1914, d. Gentofte 1972) Fritstående to-personers sofa med ben af eg, ryg, sider og løse hynder med sort skind. Model 2212. Designet 1962. Udført hos Fredericia Stolefabrik. L. 158.
Per Kirkeby (f. København 1938, d. sst. 2018) Uden titel, 1986–1989. Sign. PK 87, 5/10. Træsnit - og linoliumssnit i fem farver. Udgivet af Brøndums forlag. Bladstørrelse 70×50 cm. Uindrammet. Litteratur: “Per Kirkeby Holzschnitte von 1980 bis 1999”, nr. 15.1–15.7. Fra ferniserinsginvitation: “I 1987–88 udførte Per Kirkeby en serie på 14 original-træsnit til Brøndums forlag. Hvert blad blev trykt i 10 nummererede og signerede eksemplarer i fem farver i formatet 50×70 cm. Serien opstod på følgende måde: de tre første farver blev trykt fra stokkene i en bogtrykpresse og var ens for hele serien. Dernæst skar kunstneren yderligere to stokke individuelt til hvert blad som blev trykt i egen håndpresse med Rembrandt tubefarver!” Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Kinesisk medicinskab/skuffedarie, Yaoxiang, af zitan, invendigt med otte skuffer med små trækhåndtag og hjørnebeslag af messing. 18. årh. H. inkl. håndtag 15,5 cm. B. 27,5 cm. D. 19,5 cm. Provenance: The property of a gentleman.
Kalkspreder 3B Teknik, ikke afprøvet.
Tilbehør/udstyr til storkøkken og transport af mad. 5stk. ScanBox transportvogne. 1stk. Rustfri lift. 1stk. Henkovac vaccume pakkemaskine. Udstyret er brugt og står med støv og brugsspor. Funktionsdygtigt ved sidste anvendelse. Ikke testet ved gennemgang, 4 vogne måler 85x75x110cm 1 vogn måler 110x75x105cm Lift måler 100x77x90cm Vakuum maskine måler 95x70x110cm
Funktionsdygtig. Alt virker. Reservehjul. Teknisk totalvægt: 3500kg Køreklar vægt: 565kg Indvendige mål: 285x130x17cm Slisker: 155x35cm Topfart: 100km/t Registreringsattest medfølger.