Lukker 25/11-2024 11:15:00
22 hegn 25 klodser Samlebeslag 2 meter højde 3.50 bredde
Afhentes: Kj- Høng, Denmark (via Google Maps)
1875. Smalt brevkort, 10 øre, grøn. Sendt fra København 16.11.1875 til Stockholm. Sjælden anvendelse [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Parti div. handelsvarer m.v.
Køber nedtager selv
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Kel-Berg Tip trai Kel-Berg Tip trailer
BUDT 36500,- DKK
Peter Ølsted, efter, 19. årh. Parti fra Dalby Mølle ved Kolding. Sign. A. Berg 1859. Betegnet på bagsiden af blændrammen Copie efter en studie af P. Ølsted. Olie på lærred. 35×50. Uindrammet.
1200 stk. kosmetik-sprayflasker "guld/sort" (oplyst samlet udsalgspris ca. 12000 kr.) (ubrugt)
Island. Indstiksbog med diverse udgaver inkl. ældre stemplede mærker samt en del postfrisk materiale her iblandt flere 4-blokke. [ ** * ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Fem-radet diamanthalskæde af 18 kt. hvidguld prydet med talrige brillantslebne diamanter. L. 43 cm.
METAL SAV, Kasto.
hjul med godt mønster 13,6x24, 10 lag, ekstra fælg medfølger