Hugo Veit (f. 1816, d. 1893)

Lukker 25/11-2024 19:21:00

Hugo Veit (f. 1816, d. 1893) Stormvejr ved en kyst med skibe i havsnød. Sign. H. Veit. Olie på lærred. 40×66.