Lukker 25/11-2024 19:31:00
Hollandsk kunstner, 19/20. årh. Kystparti med sejlskibe, der bliver trukket op på land. Sign. Vanhooren L. Olie på lærred monteret på træ. 50×60.
Dirks Røgkvarts- og diamantring af 18 kt. guld prydet med facetslebet røgkvarts omkranset af seks brillantslebne diamanter. Vægt ca. 4 g. B. 13 mm. Str. 54. Æske medfølger.
Livonia, Riga, Heinrich von Galen, 1/2 Mark 1556, Haljak 335b
England. 1858. 2 d. blå, pl. 6. Pænt stemplet eksemplar. [ SG 36a ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
BUDT 160,- DKK
10 stk Event træ-klapborde 200 x 80 cm
Wasco Party cooler, Tøndekøler 50 liter, med kurv, 220 - 240V
Micodan MK1 organic 5,5kW komprimator. Årgang 2010. 14m3. Egenvægt 3710kg. Komprimatoren er funktionsdygtig. Hjælp med læsning tilbydes.
ubrugt trykfordeler for melprodukter
Ubekendt maler, 18. årh. En moder med sine to børn. Sign. L. Berman 1776. Vandfarve på papir. Bladstørrelse 30,5×25,5. Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 377, 1977 nr. 1673.
Seiko Armbåndsur af guldbelagt stål. Ref. 3Y02–0020. Lænke af 14 kt. guld omkreds ca. 19 cm. Ø 23 mm. Samlet vægt ca. 20 g. Quartz.
“Perlestellet” Fire tallerkener af porcelæn, en med gennembrudt fane samt en assiet, dekorerede i farver og guld med henholdsvis blomster og dyr samt en med hummer. En signeret Ivan Wriss, Privat.Royal Copenhagen. Diam. 25,5 og 27 cm. L. 21 cm. (5)
- 18" 6 furet vendeplov. - 35" - 40". Regent Mega 600 CX NS - 6 Furet vendeplov - Model Bovlund
BUDT 27500,- DKK
ALUKAR, 1200x800 mm. Vægt 65 kg.