Ubekendt maler, 18. årh.

Lukker 25/11-2024 20:00:00

Ubekendt maler, 18. årh. En moder med sine to børn. Sign. L. Berman 1776. Vandfarve på papir. Bladstørrelse 30,5×25,5. Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 377, 1977 nr. 1673.