Lukker 02/12-2024 20:11:00
“Perlestellet” Fire tallerkener af porcelæn, en med gennembrudt fane samt en assiet, dekorerede i farver og guld med henholdsvis blomster og dyr samt en med hummer. En signeret Ivan Wriss, Privat.Royal Copenhagen. Diam. 25,5 og 27 cm. L. 21 cm. (5)
Danmark. 1854-ca. 1994. Lagerparti i indstiksbøger i kasse med bla. rigtih mange PRAGT/LUX-stempler samt en del mindre varianter. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
1852. 4 RBS Thiele I. Plade II. Perfekt mærke med optimalt placeret nr.stempel 40 (Løgstør). Attest Møller PRAGTEKSEMPLAR [ 1Ia ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
78 dunke hånddesinfektionsmiddel, Des Gel á 5 kg. (ubrugt)
Jernbanemærker/Bypost. Indstiksbog med diverse mærker fra feler forskellige ruter samt lidt Bypostmærker mv. [ ** * ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Keestrack Front Keestrack Frontier
BUDT 239000,- DKK
Chippendales firkantet fad 50x40cm. 9 stk
Arne L. Hansen Uden titel, 1970. Sign. ALH; sign. med datering på bagsiden. Olie på lærred. 24×31. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Grønland, Styrelsen af kolonierne i Grønland, 5 kr u. år (1913), nr. 30000, Daugaard Jensen / Munch, Sieg 61B, Pick 14, lettere fejltrykt ved nr. og til venstre under KRONER samt blækafsmitning fra anden seddel på revers
Reol med div. fittings 3/8"-1.1/4" div. bæringer. (Reol medfølger ikke)
10 bts. Château Montrose, Saint - Estephe. 2. Cru Classé 2000 A (hf/in).
2 stk solus
Flot velholdt traktor. - Næsten nye dæk. - Powershift gearkasse. - Force 2 førehus. - Står original. NB! Har ikke dansk registreringsattes Ford 8630 - 6 ton - Power Shift
BUDT 79500,- DKK