Holger H. Jerichau (f.

Lukker 25/11-2024 19:38:00

Holger H. Jerichau (f. København 1861, d. sst. 1900) Solnedgang over Pompeji. Sign. Holger H. Jerichau Pompei. Olie på træ. 26×30,5. Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 600, 1994 nr. 245.