Lukker 25/11-2024 19:46:00
Model af kajak af skind, træ og ben med diverse redskaber og fangstblære. Uummannaq, Nordgrønland. Ca. 1928. L. 52. Proveniens: Kontreadmiral Theodor Andreas Topsøe-Jensen (1867–1941). Modtaget som gave ved hans besøg i Uummannaq i 1928.
Danmark. 1857–1920. Mappe med 30 breve og kort fra Sønderjylland [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
kalligrafi af memorandumet for afsendelsestropper (Chushi Biao), Zhuge Liang. 19. årh. Indrammet. Lysmål 129×39 cm.
1852. 4 RBS Thiele I. Plade II. LUXUS-mærke med perfekt placeret nr.stempel 118 (HEILIGENHAFEN). Ex. Borch Jensen. Attest Møller PRAGTEKSEMPLAR [ 1Ia ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Parti radiatorer( fl. Nye) + krom håndklædetørre + alu-rist til konvektor + opføringssæt
Kort med indbydelser med mere. Ca 150 pakker
Værktøjsvogn Bearsafe, sort, med 6 skuffer og en del værktøj. Skuffer kan aflåses med centrallås, låge med lås i siden af skabet med plads til opbevaring af spraydåser mv. store letløbende hjul. Ubrugt, Model foto.
HØJSLEV-KIRKEBY. Sjældent stjernstempel i BLÅ farve på postkort frankeret med 15 øre Chr. X samt Julemærke 1925. Frimærke med lidt tak mangler foroven. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Står i 6780 Skærbæk. Scheppach HCE1400 højtryksrenser og oliefri kompressor. Brugt. Fra dødsbo. MOMSFRI
Henry støvsuger, poser, slanger + div. mundstykker
Diamantarmbånd af 14 kt. rosaguld prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 2.47 ct. Farve: H-I. Klarhed: VVS. L. 16,5 cm.
BUDT 16500,- DKK